RSS
 

Zapach Świąt

21 gru

Z jakim zapachem kojarzą się Wam Święta Bożego Narodzenia…? Mi z zapachem piernika….a co zrobic , aby w domu pachniało piernikiem? najlepiej je upic, ozdobic i powiesic na choince. Nie wyobrażam sobie bez nich Świąt. 24 XII za  pasem a więc popierniczcie razem ze mną;)

PIERNICZKI

 

Składniki:
1/4 szklanki miodu
5 łyżek miękkiego masła
1/2 szklanki brązowego cukru (lepiej zastąpić cukrem pudrem)
1 jajko
2 i 1/4 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka sody
4 łyżeczki przyprawy do piernika (dałam więcej)
opcjonalnie: 1 łyżeczka kakao (jeśli lubicie, gdy pierniczki mają ciemniejszy kolor)

Składniki ( wszystkie) mieszamy i zagniatamy ciasto. Ciasto rozwałkowujemy, delikatnie podsypując mąką  by się  nie kleiło, na grubość około 3 mm, wycinanamy pierniczki.

Pierniczki układamy na blaszce wyłożonej papierem i pieczemy około 10 minut w temperaturze 180ºC. Uważajcie, by nie piec za długo, bo będą miały posmak goryczy. Po upieczeniu studzimy i ozdobiamy ( wskazane odoby typowo świąteczne).

hmmmm……..no i zrobiło się świątecznie, a tak apropo mogła by juz byc wigilia taki mi się zachciało pieroga i pieczarek na maśle usmażonych bym pojadła…no i stało się muszę sobie zrobic kanapeczkę bo nie wytrzymam.

 

Jutro sobota, jadę na uczelnię – niestety do Was nie zajrzę. W niedzielę zaczynam maraton w kuchni- komputer odpada. W poniedziałek rano do pracy, a popołudnie zarezerwowane tylko i wyłącznie dla moich najukochańszych. A więc już dziś życzę Wam: Ciepłych, rodzinnych, wypełnionych cudownymi zapachami i śpiewem kolęd Świąt Bożego Narodzenia oraz bogatego mikołaja

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii ciasta

 

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Monika

    22 grudnia 2012 o 22:43

    Piękny pierniczek. Pozdrawiam

    Monika

     
 

  • RSS